Основні правила дрес-коду

Хочемо ми того чи ні, але все наше життя так чи інакше пов'язана з вибором одягу. На роботу, на прогулянку, співбесіда чи на весілля, жодним чином ніяк не "звільнитися". Кожному окремому випадку, свій наряд. Вже не один рік ми часто користуємося слово поєднанням "дрес - код". Сам термін «дрес-код» прийшов з Великобританії, як позначення встановленого стилю одягу.

Етикетом встановлені такі основні стилі одягу: строгий (Black Tie або White Tie), повсякденний (Casual), діловий (Business), вечірній (Black Tie Invited, Black tie Optional, Cocktail Attire, Semi-formal або А5).
Самий строгий стиль, який використовують на офіційному рівні, наприклад, міжнародні прийоми та бали, зустрічі делегацій та вечірні прийоми. Єдино допустимі варіанти «White tie», а саме - парадний костюм, метелик, білий галстук   і «Black tie» — строгий вечірній костюм або смокінг, чорна краватка-метелик.


Одягаючись по дрес-коду «White tie» жінка змушена одягнути довга вечірня сукня, туфлі на підборах шпильці, обов'язково з закритим носком і п'ятою, панчохи. Як аксесуар підійде маленька сумочка і рукавички. Прикраси допустимі тільки натуральні, краще всього, звичайно, дорогоцінні метали і камені, і не мало важливий момент, годинник в цьому образі будуть недоречні. Чоловік повинен надіти чорний фрак з брюками, білу сорочку з комірцем «метелик», білий жилет, білу краватку-метелика, білі або сірі рукавички і чорні лаковані туфлі.


"Black tie" для жінок допускає коктейльне або вечірнє плаття довжиною до колін, туфлі з закритим носком, на високому каблуці, капелюшок, а рукавички в цьому випадку краще залишити вдома. Строга зачіска, краще якщо прибрана тому або піднята. Чоловікам необхідно надіти білу сорочку, чорну краватку-метелика і чорні туфлі.

Поділитися: